52 39 740 33

52 39 674 87

STOP UDAROM!


 

„STOP UDAROM” program profilaktyki udaru mózgu


Czy grozi i udar mózgu?


Czy jesteś w grupie ryzyka wystąpienia udaru mózgu? Jak zapobiec niebezpiecznej chorobie mózgu ?


Sprawdź to!


Zgłoś się do nas i weź udział w bezpłatnym programie profilaktyki udaru mózgu.


W ramach programu otrzymasz:

 

  1. Zweryfikujesz wiedzę na temat przyczyn i objawów zwiastujących udar mózgu
  2. Wykonasz badania krwi celem oceny lipidów i poziomu cukru
  3. Zweryfikujesz układ krążenia poprzez pomiary ciśnienia krwi i EKG
  4. Sprawdzisz swoje BMI
  5. Spotkasz się z lekarzem i pielęgniarką
  6. Otrzymasz bezpłatnie ciśnieniomierz, jeżeli okaże się że jesteś w grupie ryzyka udaru mózgu


Jeżeli jesteś osobą w przedziale wiekowym pomiędzy 40 a 65 lat, zgłoś się na badania już dziś!


Zadzwoń:
 52 397 40 33 lub 52 396 74 87
Napisz maila: rejestracjagemini@promedicachojnice.pl
Przyjdź: Centrum Medyczne „Gemini” Chojnice, ul. Młodzieżowa 35


Więcej informacji:
www.stopudarom.pl


Program STOP UDAROM to zainaugurowana w 2012 roku, ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest budowanie świadomości społecznej w zakresie profilaktyki udaru mózgu oraz ograniczania jego medycznych i społecznych skutków.


Do udziału w programie proszone są osoby w wieku aktywności zawodowej, z czynnikami ryzyka udaru tj. Osoby z nadwagą i otyłością, osoby z nadciśnieniem tętniczym, osoby z predyspozycja genetyczna udaru mózgu, skarżące się na tzw. kołatanie serca, osoby palące tytoń, nadużywające alkoholu.


Pierwszy etap. Porada wstępna


Osoba zgłaszająca się do programu konsultowana jest na wstępnym etapie przez pielęgniarkę, która przeprowadza wywiad z pacjentem, wykonuje pomiary, w przypadku pacjentów, zakwalifikowanych do grupy ryzyka udarów pobiera krew celem oceny lipidogramu ( cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy), wykonuje EKG, edukuje oraz umawia na konsultację do lekarza internisty.


Drugi etap. Porada pogłębiona


Lekarz na wizycie konsultacyjnej ocenia zagrożenia dla zdrowia oraz przekazuje i omawia wyniki badań oraz zaleca wdrożenie metod modyfikacji postępowania oraz ewentualne kieruje do dalszej, pogłębionej diagnostyki (w przypadku stwierdzenia niepokojących wyników badań, a w szczególności zaburzeń rytmu serca w EKG spoczynkowym, stwierdzania szmerów podczas osłuchowej oceny tętnic szyjnych).


Każdy uczestnik drugiego etapu otrzymuje komplet materiałów edukacyjnych oraz ciśnieniomierz z zaleceniem kontrolowania swojego ciśnienia krwi. Pielęgniarka edukuje pacjenta jak prawidłowo mierzyć ciśnienie krwi oraz jak prawidłowo ocenić objawy mogące świadczyć o rozwijającym się udarze. Każdy uczestnik programu zna objawy mogące świadczyć o występowaniu udaru oraz jak postępować w przypadku podejrzenia udaru.


Zgłoszenia do udziału w programie:

Centrum Medyczne GEMINI

Młodzieżowa 35 /blaszak/

89-600 Chojnice

 

Tel. 52 397 40 33 lub 52 396 74 87 lub 607 570 037

 

e-mail rejestracjagemini@promedicachojnice.pl

www.geminichojnice.pl

Promedica Sp. z o.o. otrzymała pomoc z Unii Europejskiej współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach realizacji projektu: „Aktywacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie chojnickim (I) i (II)” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020"

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Zamknij